16:42 - 05 Korrik 2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu.

Sipas institutit, dita e enjte parashikohet të jetë më stabile , kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë prezent për gjatë relievit malor.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.