×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

  Insajderi
  28 May 2023 - 15:29

  Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me të kësaj jave.

  Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, Deri më 2 qershor nuk parashihen ndryshime rrënjësore sa i përket parametrave meteorologjik.

  “Mot kryesisht i vranët dhe me intervale të gjata me diell. Reshje shiu dhe shkarkime rrufesh do të përsëriten pothuajse çdo ditë, por duke ndërruar lokacionet dhe intensiteti i reshjeve do të jetë i ndryshueshëm”, thuhet në njoftimin e këtij instituti.

  Në shumë zona të Dukagjinit parashihet që reshjet të përcillen me stuhi dhe breshër.

  Reshje breshëri mund të ketë edhe në rrafshin e Kosovës, kryesisht në verilindje dhe juglindje duke përfshirë zona të kufizuara.

  Sa i përket temperaturave ato do të shënojnë rritje të lehta në vlerat e mesditës.

  Do të fryje erë kryesisht nga juglindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-11m/s.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark