08:01 - 05 Shkurt 2023

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vranësirat gjatë natës parashihet të sjellin reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të shënojnë ulje në të dy vlerat ekstreme.

Njoftimi i plotë:

Parashikimi i Motit për vikend (04 & 05 shkurt 2023)!

Të shtunen  do të mbajë moti I vranët dhe me interval te shkurta me diell.Vranësirat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Të dielen mot me diell vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore. Temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme.

Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s.

Tags: ,