×
 • Sport
 • Botërori 2022

  Pas Copa America, Di Maria përjetëson edhe Kupën e Botës: Këmba tjetër po priste

  Insajderi
  24 December 2022 - 13:57

  Nga tifozët te futbollistët, të shumtë janë ata që kanë vendosur ta përjetësojnë Botërorin e Katarit me një tatuazh. Qendërsulmuesi brazilian Richarlison e përjetësoi veten mes Ronaldos dhe Neymarit.

  Një fans i ri nga Argjentina e transformoi fytyrën e tij në një ‘altar’ dedikuar Messit. Tani është radha e Angel Di Maria, i cili ka vendosur të bëjë tatuazh në këmbë trofeun e Botërorit të ngritur në qiell në Lusail, pas finales së fituar nga ‘Selección’ me penallti kundër Francës.

  “Në lëkurë për përjetësi”, – ka shkruar anësori i ‘Albiceleste’ dhe Juventusit në profilin e tij në Instagram, duke shoqëruar një foto ku pozon së bashku me Ezequiel Viapiano, tatuazhist nga Rosario, qyteti i lindjes së ‘Fideo’, por edhe Leo Messit.

  “Faleminderit shumë mik, – shtoi Di Maria. – Të thashë që kur po bëmë tatuazh Kupën e Amerikës, këmba tjetër po priste këtë moment. Ishte shkruar. Vamos Argentina”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark