×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Pas disa shtyrjeve, KQZ mblidhet nesër

  Insajderi
  13 April 2023 - 16:48

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nesër do të mbajë mbledhje duke nisur nga ora 13:30.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

  “Ju njoftoj se mbledhja e radhës e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve mbahet të premten, më 14 prill, me fillim në orën 13:30. Në rend të ditës është planifikuar që nga anëtarët e KQZ-së të shqyrtohen dhe miratohen disa çështje në kuadër të përgatitjes së zgjedhjeve të 23 prillit”, tha Elezi.

  Në rend të ditës është edhe shqyrtimi dhe miratimi i qendrave të votimit në komunat Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok.

  Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

  KQZ për shkak të situatës së krijuar në veri i ka shtyrë që disa herë mbledhjet e parapara për zgjedhjet që pritet të mbahen më 23 prill në veri.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark