16:25 - 27 Nëntor 2022

Futbollisti i Bayern Muenchenit, Lucas Hernandez është duke menduar seriozisht pensionimin nga futbolli pas lëndimit të rëndë që pësoi kundër Australisë në ndeshjen e parë të cilën e fitoi Franca 4:1.

Hernandez ka këkuptur ligamentin kryqëzor dhe do të mungoj të paktën gjashtë muaj.

“L’Equipe” ka raportuar se Hernandez është në gjendje të rëndë pas lëndimit që pësoi në Kupën e Botës që po mbahet në Katar. Mësohet se nëna e tij është duke u munguar të bindë Hernandezin të mos i varë këpucët, por të vazhdoj të luaj futboll në nivele të larta.