17:46 - 05 Shkurt 2016

Klubi i Basketbollit Peja ka zyrtarizuar transferimin më të ri të klubit, AJ West, i cili ishte pjesë e ekipit Wolf Pack të Universitetit të Nevadas në ligën e kolegjeve NCAA, njofton faqja zyrtare e KB Pejës, raporton Insajderi .

West është 2.06 centimetra i gjatë dhe luan në pozitën e qendrës.

“Ai ishte lojtari me më së shumti kërcime ofanzive ne NCAA dhe i 10-ti ne bllokada. Pra lojtari vlerësohet për mbrojtje të fortë dhe kërcime të shumta ofanzive dhe defanzive”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të KB Pejës.

Ky transferim erdhi si nevojë që kishte KB Peja për një lojtar që luan në pozitën qendër, pasi i vetmi qe mbulonte atë pozitë tek Peja ishte kroati Nenad Delic.