09:18 - 26 Maj 2023

Në Fshatin Cërnillë të Ferizajt mbrëmë një person ka raportuar në polici se shtëpia e tij, e cila është e pabanuar, është përfshirë nga zjarri.

Organet e rendit njoftojnë se dyshohet që zjarri është vënë nga një i dyshuar mashkull kosovar.

Njësitë relevante policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe rasti vazhdon në procedurë hetimore.