×
 • Sport
 • Euro 2020

  Përfundojnë edhe vazhdimet, ndeshja shkon në penallti

  Insajderi
  11 July 2021 - 23:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nuk kanë mjaftuar dy pjesë nga 15 minuta pas kohës së rregullt për t’u përcaktuar fituesi i Kampionatit Evropian “Euro2020” pasi rezultati është baras 1:1, në finalen e madhe që po zhvillohet ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

  Golin për Anglinë e shënoi mbrojtësi Luke Shaw në minutën e dytë, ndërsa për Italina e barazoi Leonardo Bonucci në minutën e 66-të për rezultatin 1:1.

  Italia tentoi më shumë për ta fituar ndeshjen por mbrojtja e fortë e “tre luanëve” iu bëri ballë sulmeve të tyre.

  Tani fituesi do të përcaktohet në penallti. /Insporti.com/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark