×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Përfundon nata magjike e Champions / Haaland ia dhuron fitoren Cityt

  Insajderi
  14 September 2022 - 23:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Janë mbyllur të gjitha ndeshjet të mbrëmjes së sotme në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Insajderi.

  Paris Saint-Germaini dhe Manchester City kanë shënuar fitore duke përmbysur rezultatet pasi ishin ne disavantazh.
  PSG-ja mposhti 1:3 Maccabi Haifan në Izrael me golat e Messit (37’), Mbappes (69’)e Neymarit (88’).

  “Qytetarët” triumfuan 2:1 kundër Borussia Dortmundit, ndonëse gjermanët të parët shënuan me Bellingham (56’), golin e të cilit e hodhën “në ujë” Stones (80’) e Haaland (84’) në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes.

  Real Madridi ka shënuar fitore më të vështirë seç është pritur ndaj Leipzigut në “Santiago Bernabeu”.

  14 herë kampionët e Evropës fituan 2:0, me dy golat e arritur në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes. Valverde në minutën e 80-të dhe Asensio në të 90-tën vulosën fitoren e “mbretërve”.

  Chelsea e Juventusi, dy gjigantët e futbollit evropian dëshpëruan në shtëpi. “Blutë” e Londrës barazuan 1:1 me Salzburgun në “Stamford Bridge”. Për londinezët shënoi Sterling (48’), kurse për austriakët golin e shënoi Okafor (75’)

  Juventusi në anën tjetër u mposht 1:2 me përmbysje nga Benfica në mes të Italisë.

  Goli i Millik në minutën e katërt nuk i kreu punë “Zonjës së Vjetër” që u mposht në fund nga golat e Joao Marios (43’) dhe Neres (55’).

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark