×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Përfundon takimi i Trandafilovës me përfaqësuesit civil

  Insajderi
  29 November 2023 - 17:13

  Ka përfunduar takimi i kryetarës së Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova me përfaqësuesit e shoqërisë civile.

  Para pak çastesh janë parë disa vetura duke u larguar nga hoteli “Sirius” në Prishtinë, ku po mbahej takimi.

  Ndryshe, gjatë ditës aktivistët e PSD’së kanë kundërshtuar vizitën e kryetares Trandafilova duke hedhur mjete proteknike.

  Kurse, policia për të shpërndarë protestuesit dhe për të ndaluar hedhjen e mjeteve piroteknike, hodhën gaz-lotsjellës si dhe sprej në drejtim të protestuesve, por edhe gazetarëve, fotoreporterëve e kameramanëve.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark