×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Përgëzime LVV-së për politizimin e KPM-së”

  Insajderi
  24 May 2023 - 18:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Luljeta Aliu – Krasniqi, analistja e cila mbronte krahun e pushtetit, është zgjedhur me 48 vota për anëtare e Komisionit të Pavarur për Media.

  Për zgjedhjen e Luljeta Aliut anëtare e Komisionit të Pavarur të Mediave, ka reaguar deputetja e AAK-së, Albana Bytyqi.

  Bytyqi, përmes një postimi në profilin e saj në rrjetin social Facebook ka shkruar se Lëvizja Vetëvendosje e politizoi edhe KPM-në.

  Postimi i saj i plotë:

  Përgëzime edhe njëherë Lëvizjes Vetëvendosjes, për politizimin e KPM-së, duke përzgjedhur sot, si anëtare të këtij Komisioni përkrahësen dhe militanten e tyre, znj. Luljeta Aliu.

  Tejet shqetësuese se deri ku ka shkuar niveli i këtij pushteti dhe çfarë është në gjendje të bëjë për të kapur secilin institucion për ta ushtruar ndikimin e tij.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark