×
 • Lajme
 • Lajme

  Përjashtohet me 40 ditë Edi Paloka pasi dogji rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë

  Insajderi
  09 February 2024 - 18:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Vijojnë masat ndëshkuese ndaj deputetëve të opozitës në Shqipëri.

  Pas përjashtimit të 4 deputetëve demokratë nga komisionet dhe seanca plenare, sot u përjashtua me 40 ditë Edi Paloka, ndërsa Petrit Doda me 20 ditë, duke e çuar në 23 numrin e deputetëve opozitarë të përjashtuar.

  Edi Paloka ishte protagonist ditën e djeshme jo vetëm për fjalimin që mbajti në foltore, por edhe djegien e rregullores së Kuvendit. Ndërkohë edhe deputeti Petrit Doda u përjashtua për rrëmujën dhe kaosin e krijuar në sallë.

  Dy ditë më parë, pas kërkesës së Partisë Socialiste, Komisioni i Etikës përjashtoi nga pjesëmarrja në komisione dhe në seancë plenare 4 deputetët demokratë; Gazment Bardhi, Bledjon Nallbati, Asllan Dogjani dhe Flamur Noka.

  Ndërkohë që për Bardhin përjashtimi është për 10 ditë, tre të tjerët janë përjashtuar për 20 ditë nga seanca dhe komisionet./a2news

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark