×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Përplasje trenash në Gjermani, disa të vdekur e 150 të lënduar

  Insajderi
  09 February 2016 - 10:01

   

  Dy trena që bartnin udhëtarë janë përplasur në rajonin e Bavarisë në Gjermani sot në mëngjes, ku për pasojë kanë mbetur disa persona të vdekur kurse është rapotuar për 150 të tjerë të lënduar.

  Aksidenti ka ndodhur në Bad Aibling, një qytet 60 kilometra në Juglindje të Mynihut.

  Njëri prej trenave doli nga shinat në këtë aksident dhe disa prej vagonëve janë rrotulluar, raportojnë mediat gjermane.

  Më tutje raportohet se ekipet emergjente dhe ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes./Insajderi.com

   

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  28 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark