×
 • Sport
 • Sport

  Përveç Arsenalit, edhe dy skuadra të mëdha po e kërkojnë Edon Zhegrovën

  Insajderi
  31 May 2023 - 23:18

  Sulmuesi i Lille-s, Edon Zhegrova, i cili është i lidhur me një kalim te Arsenali, është shfaqur si objektiv i verës për Napolin dhe Milanin.

  Të dy gjigantët e Serisë A janë në kërkim të një anësori të ri sulmues.

  Zhegrova, i cili ka kontratë me Lille deri në qershor 2026, është ndër objektivat e tyre, sipas raportimeve në Itali.

  Corriere dello Sport pretendon se 24-vjeçari është ndër kandidatët e Napolit për të zëvendësuar Hirving Lozano, i cili mund të largohet nga “Stadio Maradona” në verë, duke pasur klube të Premier League dhe Ligue 1 të interesuara për nënshkrimin e tij.

  Gazeta pretendon se Napoli dhe Lille janë në marrëdhënie të mira, por kjo nuk do të thotë se kampionët e Serisë A do të kenë trajtim preferencial në garën për ndërkombëtarin kosovar.

  Për më tepër, prioriteti i Napolit është të gjejë një mesfushor të ri qendror dhe Lazar Samardzic i Udineses është opsioni i tyre i preferuar për të zëvendësuar potencialisht Piotr Zielinski.

  Milani i ka vënë sytë edhe Zhegrovës.

  Anësori i talentuar është në axhendën e “kuqezinjve” së bashku me Adama Traore, Riccardo Orsolini, Hakim Ziyech dhe Nicolo Zaniolo./Arbresh.info/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark