17:28 - 06 Dhjetor 2022

Përveç kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, sot një incident i ndodhi dhe mbretit Charles.

Monarku u sulmua me vezë. Tashmë është arrestuar një britanez rreth të 20-tave që dyshohet se i hodhi vezë në kokë mbretit Charles.

Incidenti ndodhi në qendër të qytetit Luton ndërsa monarku ishte duke vizituar dhe përshëndetur turmat, njofton Policia e Bedfordshire.

Ky incident i Charles, vjen një muaj pasi monarku u qëllua me katër vezë në York nga një burrë.

Derisa, sot me grusht u sulmua kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha, teksa ai po marshonte drejt protestës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Personi në fjalë goditi rrufeshëm Berishën, duke e gjakosur afër syrit dhe duke e rrëzuar.