×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Petkoviq me teori të çuditshme, pretendon që në mesin e Policisë së Kosovës kishte vrasës të paguar

  Insajderi
  28 September 2023 - 11:56

  Kreu i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic, duket se nuk po mund ta pranojë dot faktin që grupi terrorist i kryesuar nga kryeterroristi, Milan Radojicic, u neutralizua nga Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës dhe ata që mbeten gjallë u detyruan të iknin maleve e të ktheheshin në Serbi.

  Ai ka nënshtruar një pyetje  në platformën „X“  duke thënë “se a kishte vrasës me pagesë të trajnuar në kampe terroriste në radhët e Policisë së Kosovës, detyra e të cilëve ishte vrasje e serbëve“.

  Ai tutje ka thënë se a ishte detyra e ” atyre vrasësve me pagesë” të vrisnin serbët me gjakftohtësi.

  “A ishte detyra e atyre vrasëve me pagesë të sjellë në Prishtina nga anë të ndryshme për të vrarë serbët në Banjska me gjakftohtësi“, ka shkruar Petkoviq.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark