×
 • Sport
 • Sport

  Pires: Francës i duhet Karim Benzema

  Insajderi
  02 March 2016 - 17:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Robert Pires pretendon se Franca ka nevojë për Karim Benzema në Kampionatin Evropian të kësaj vere, një ditë pasi presidenti i Federatës Franceze të Futbollit që ylli i Realit të mos përzgjidhet.

  Sulmuesi i Real Madridit, Benzema ka munguar në skuadrën kombëtare pasi ka qenë duke u intervistuar nga policia në lidhje me një komplot të dyshuar kundër shokut të skuadrës, Mathieu Valbuena.

  “Tani për tani, ne duhet të presim që autoritetet të japin verdiktin e tyre. Kjo nuk është mirë për imazhin e Francës. Shpresoj që Deschamps të bëjë zgjedhjen e duhur, dhe unë do ta mbështes plotësisht atë”, deklaroi Pires, i cili u tërhoq nga futbolli në moshën 42 vjeçare në fund të shkurtit.

  Benzema dhe Valbuena kishin luajtur së bashku për një kohë të gjatë në Kombëtaren franceze.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark