×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Plaku që po synon pavarësinë e Drenicës nga Kosova flet për Kurtin dhe komunat që do të përfshihen në shtetin e ri

  Insajderi
  30 May 2023 - 21:04

  I moshuari që synon ta shpallë pavarësinë e Drenicës ka treguar se cilat komuna planifikon të hyjnë në këtë shtet.

  Ai ka rrëfyer se së shpejti pritet që të mbahet edhe Kuvendi ku planifikohet të ndërmerren hapa konkret.

  VIDEO nga rrëfimi i Halil Hasani nga Klina e Mesme e Skenderaj e gjeni më poshtë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark