×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Po festojmë këtë ditë historike”, Osmani publikon fotografi me ambasadorët e Suedisë, Finlandës e Holandës

  Insajderi
  07 March 2024 - 21:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Suedia është tashmë zyrtarisht anëtare e aleancës ushtarake të NATO-s.

  Presidentja e vendit Vjosa Osmani ka reaguar pas kësaj duke e quajtur ditë historike, teksa ka publikuar pamje duke ngre dolli me ambasadorët e Suedisë, Finlandës e Holandës.

  “Ne po festojmë këtë ditë historike pasi Suedia iua bashkua NATO-s zyrtarisht”, shkruan Osmani krahas fotos së publikuar.Ky hap i rëndësishëm përpara forcon jo vetëm sigurinë e Suedisë, por edhe strukturën e paqes dhe sigurisë evropiane”, tha Osmani.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark