22:29 - 23 Qershor 2022

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano ka njoftuar se mesfushori Paul Pogba do t’i bashkohet Juventusit me një transferim të lirë nga Man United, teksa u arrit marrëveshja e plotë.

Ai deklaroi se kontrata përfundimtare e Pogbas tani është gati për t’u nënshkruar.

Franzezi do të fluturojë drejt Italisë në fillim të korrikut për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe për të firmosur të gjitha dokumentet.

Sipas tij, Pogba donte vetëm Juventusin pasi Man City po përpiqej ta bindte atë gjithashtu me Pep Guardiolën të përfshirë në thirrje direkte, por zemra e Paul ishte tashmë e vendosur në lëvizjen e tij në Juve.