19:49 - 15 Shtator 2021

Një departament i sherifit në Florida ka publikuar një video dramatike të një ndalimi të trafikut që u shndërrua në një shkëmbim zjarri vdekjeprurës me një burrë të përshkruar si një “kriminel i dhunshëm”, shkruan ABC 7.

Incidenti filloi nga ajo që dukej si një ndalesë rutinore e trafikut të një makine që kishte tre të rritur dhe një foshnjë 2 muajshe brenda.

Ndërsa policet po flisnin me dy nga pasagjerët, ata i kërkojnë një të treti të dalë nga automjeti. Ai papritmas hidhet nga sedilja e pasme me një pushkë dhe hap zjarr në mënyrë të përsëritur, ndërsa policët mbulohen dhe përpiqen të kthejnë zjarr. Një polic u qëllua në këmbë.

Ndërsa zbresin poshtë, ata nuk e shohin personin e armatosur të vrapojë pas automjetit të tyre të patrullës dhe të kërcej mbi ta, transmeton Express.

Arma e tij me sa duket ishte bllokuar, kështu që ai përdori pjesën e pasme të pushkës për të goditur një polic në kafkë në mënyrë të përsëritur. Polici tjetër ndryshon shpejt reportuarin e tij dhe hidhet për të ndihmuar, duke hapur zjarr në mënyrë të përsëritur në distancë të afërt dhe duke vrarë sulmuesin.

Incidenti që përfshiu sherifat e Brevard County ndodhi në gusht në West Melbourne, Fla.

Hetuesit thonë se më shumë se 61 plumba u qëlluan në më pak se një minutë.

I dyshuari ka vdekur në vendin e ngjarjes. Ai u identifikua më vonë si Paris Wilder, 38 vjeç, nga Cocoa, Fla.