×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia e Kosovës me autoblinda të njësive speciale në rrugët e Zveçanit

  Insajderi
  26 May 2023 - 15:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një kolonë me autoblinda të njësive speciale të Policisë së Kosovës ka hyrë në Zveçan.

  Automjete speciale me gypa të gjatë aktualisht janë në rrugët e Zveçanit, raporton media serbe Kosovoonline, transmeton Insajderi.

  Pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë rrethuar sot para mesditës ndërtesat e komunës Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq, pas së cilës kanë rënë sirenat e alarmit.

  Në një moment policia i ka shpërndarë serbët e mbledhur me gaz lotsjellës dhe granata trullosëse.

  Pas incidenteve në Zveçan, KBC Kosovska Mitrovica ka pranuar disa qytetarë të cilët kanë pësuar lëndime nga bombat shokuese dhe gazi lotsjellës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark