×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Policia me bastisje në Skenderaj, konfiskon armë e municion

  Insajderi
  09 June 2023 - 16:45

  Në Skenderaj sot policia ka realizuar një bastisje dhe ka konfiskuar dy armë dhe municion.

  Sipas njoftimit janë konfiskuar dy pushkë automatike, katër karikator, 100 copë fishekë dhe disa pjesë të ndryshme të armës.

  “Konfiskimi i armëve dhe municionit vjen si rezultat i angazhimeve operative e hetimore dhe mbi bazën e dyshimeve të arsyeshme pasi dy të dyshuarit kishin ekspozuar foto në posedim ilegal të armëve, me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar dy armë  dhe municion: dy  pushkë automatike, katër karikator, 100 copë fishekë, disa pjesë të ndryshme të armës”.

  “Në cilësi të të dyshuarve  për posedim ilegal të armëve janë arrestuar dy persona,  pas procedurave intervistuese  me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.Ndaj tyre është iniciuar rast për vepër penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve”, thuhet në njoftimin e policisë”, thuhet në njoftim.

  Policia

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark