×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Policia shqipton fletëparaqitje ndaj tetë lëmoshë-kërkuesve në Skenderaj

  Insajderi
  13 February 2023 - 18:01

  Policia e Kosovës ka ndërmarrë një aksion në Skenderaj me qëllim të parandalimit të dukurisë së lëmoshë-kërkimit.

  Kësisoj, PK-ja ka identifikuar 8 persona, shtetas të Kosovës dhe të huaj që ushtronin këtë dukuri nëpër rrugë të Skenderaj.

  Ndaj tyre është shqiptuar nga një fletëparaqitje, ka njoftuar PK.

  Ndaj personave që janë hasë duke kërkuar lëmoshë janë ndërmarrë veprime duke iu shqiptuar fletëparaqitje sipas dispozitave të Ligjit për Ruajtjen e Rendit dhe Qetësisë Publike. Ndërsa me personat shtetas të huaj me procedura të mëtejme ka vazhduar sektori për migracion në kuadër të Policisë Kufitare”, thuhet në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark