×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Pretendimi i Matoshit: Pushteti po synon që Leposaviçin ta udhëheqë një anëtar i VV’së

  Insajderi
  09 December 2022 - 09:56

  Analisti i njohur kosovar, Halil Matoshi, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në veri, duke thënë se synimi që pushtetin e Leposaviçit dhe Zubin Potokut ta udhëheqë një anëtar i VV-së është marrëzi.

  “Zgjedhjet kanë me u shty. Për këtë jam i sigurt! Por veç mësymja me e udhëheqë Leposavić-in ose Zubin Potoku-un një anëtar i VV -së, âsht marrëzi!”, theksoi Matoshi.

  Ai tha se “zgjedhjet shqiptare” në veri nuk janë as morale as demokratike, duke shtuar se këto zgjedhje duhet të jenë kosovare me pjesëmarrjen e qytetarëve serbë dhe atyre shqiptarë, boshnjakë, e romë.

  “Zgjedhjet shqiptare” në veri të Kosovës nuk janë morale dhe as demokratike! Atje duhet të këtë zgjedhje kosovare me pjesëmarrjën e qytetarëve serbë dhe atyre shqiptarë, boshnjakë, romë…”, ka shkruar Halil Matoshi.

  Postimi i plotë:

  Marret e nji pushteti!

  “Zgjedhjet shqiptare” në veri të Kosovës nuk janë morale dhe as demokratike!

  Atje duhet të këtë zgjedhje kosovare me pjesëmarrjën e qytetarëve serbë dhe atyre shqiptarë, boshnjakë, romë…

  Zgjedhjet kanë me u shty.

  Për këtë jam i sigurt!

  Por veç mësymja me e udhëheqë Leposavić-in ose Zubin Potoku-un një anëtar i VV -së, âsht marrëzi!

  Demokracinë nuk e vendos policia po qytetarët.

  Dikur ishte marrëzi me qenë një serb Prefekt i Kaçanikut.

  Marrëzia – jo veç e drejta- âsht kategori e zhvendosshme, p’ej neve tek ata…!?

  Pej tyne te na.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark