21:14 - 09 Tetor 2022

Princi Harry dhe Meghan Markle janë prindër të dy fëmijëve të mrekullueshëm, Archie, 3, dhe Lilybet, 2, dhe ata jetojnë në rezidencën e tyre luksoze në Kaliforni.

Shumë fansa mbretërorë po pyesin nëse Duka dhe Dukesha e Sussex po planifikojnë të kenë një fëmijë të tretë, duke ndjekur shembullin e Princit dhe Princeshës së Uellsit, të cilët kanë tre fëmijë, Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis.

Në intervistën e fundit të Meghan me revistën The Cut, gazetarja Allison P. Davis zbuloi se Archie po ndjek çerdhen dhe tani është gati të fillojë shkollën çdo ditë të javës. Tani që Archie është në shkollë, a janë çifti mbretëror gati për të rritur familjen e tyre?

Në një intervistë të mëparshme, Princi Harry kishte dhënë përgjigjen. Në korrik 2019, përpara se Duka i Sussex të bëhej baba, ai kishte treguar për numrin e fëmijëve të tij të ardhshëm. “Më së shumti dy! ” Gjithmonë kam besuar se planeti është një vend që ne huazojmë. Edhe ne duhet të lëmë një planet më të mirë për brezat e ardhshëm” , ishin fjalët e tij.

Kjo do të thotë që nëse Harry nuk ndryshon mendim dhe Meghan ndan pikëpamjen e tij, ne nuk do të shohim ende një fëmijë të mrekullueshëm prej tyre.