×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina me fanella të reja

  Insajderi
  08 February 2016 - 19:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Klubi i Futbollit Prishtina është pajisur me fanella sportive të brendit “Hummel”, të cilat kanë ardhur si ndihmesë nga klubi gjerman, Greuther Furth, njofton faqja zyrtare e KF Prishtinës.

  Prishtina dhe Greuther Furth kanë filluar një bashkëpunim që nga sezoni i kaluar, kur presidenti i klubit gjerman Helmut Hack, pati vizituar Kosovën.

  fanella

  Klubi gjerman pritet ta ndihmojë edhe më tej skuadrën bardhekaltër me pajisje të ndryshme, me tuta sportive e gjëra të tjera, thuhet në komunikatën e faqes zyrtare të klubit prishtinas.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark