×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina tregon fuqinë në fillim të sezonit pranveror

  Insajderi
  20 February 2016 - 15:58

  Prishtina ka dhënë sinjal të qartë se do të futet me ambicie të mëdha në edicionin pranveror.

  Kryeqytetasit “shkatërruan” Istogun me rezultat 5 me 1, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të Kupës së Kosovës, në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë.

  Takimi i takoi në përgjithësi prishtinasve të cilët patën një paraqitje të jashtëzakonshme. Që nga minuta e parë Prishtina tregoi se është futur në këtë takim vetëm për fitore.

  Për Prishtinën dy herë shënoi Dren Gashi, dhe nga një gol shënuan Petrit Osmani, Kreshnik Lushtaku e Gentrit Begolli. Për Istogun golin e vetëm e shënoi ish-futbollisti i Besës, Dukagjin Gashi.

  Kjo ishte ndeshja e parë e të dyja skuadrave në stinorin e ri pranveror, ku pritet të zhvillohet një garë e fortë për Kupën e Kosovës dhe titullin kampion./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark