×
 • Lajme
 • Lajme

  Profesoresha e njohur e ofendon Duda Baljen

  Insajderi
  12 August 2022 - 11:54

  Rikthimi i debatit për vendosjen e shamive nëpër shkolla solli mjaft spekulime.

  Derisa, ata që po e kundërshtojnë bartjen e shamive po vazhdojnë edhe me ofendimeve kundrejt atyre që po e përkrahin.

  Njëjtë ka bërë edhe profesoresha Gjuhës italiane në Universitetin e Prishtinës, Majlinda Bregasi, e cila e ofendoi Duda Baljen, pasi kjo e fundit tha se për vajzat myslimane, shamia është mënyrë jetese.

  Përmes një postimi në rrjetin social. Facebook, Bregasi shkroi: Duda, kjo pemë e lashtë budallicë!

  Balje tha se vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami.

  “Feja në islam nuk bëhet me dhunë dhe presion, për ta është diçka normale. Ata nuk dinë të jetojnë pa shami, në fund të ditës ne kemi një fëmije që në shtëpi jeton me shami dhe ne i themi nëse do të edukohesh, duhet të heqësh shaminë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark