×
 • Sport
 • Sport

  PSG – plan për blerjen e Diego Costas

  Insajderi
  08 March 2016 - 16:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e famshme franceze Paris Saint Germain, po planifikon të bëjë ofertë për sulmuesin kontrovers të Chelseas, Diego Costan, njofton e përditshmja britanike The Daily Express.

  Sulmuesi brazilian ka qenë i lidhur me një rikthim te ish-skuadra e tij Atletiko Madrid, dhe duket i sigurt largimi i tij nga Chelsea këtë verë.

  PSG janë në urgjencë për blerjen e një sulmuesi pasi Zlatan Ibrahimovicit i skadon kontrata këtë verë me klubin nga Parisi dhe Costa shihet si zëvendësuesi ideal i suedezit.

  Sipas raportimeve të medieve angleze PSG-ja është e gatshme të paguaj rreth 40 milionë euro për sulmuesin me nënshtetësi spanjolle.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark