×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Publikohen dokumente të Asociacionit të propozuar nga serbët

  Insajderi
  08 June 2023 - 19:49

  Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, ka publikuar disa dokumente të Asociacionit të propozuar nga Beogradi zyrtar.

  Sipas Bislimit në këto dokumente përgatitet ndarja e Kosovës.

  “Non-paperi” i fundit i draftuar nga Akademia e Shkencave dhe e Artit e Serbisë (ofron dëshminë më të fuqishme deri më tash për qëllimet e vërteta të Serbisë prapa insistimit për AKS-në në Kosovë. Dokumenti i bashkangjitur do të tregojë si më poshtë”, tha ai.

  Teksa ka renditur disa nga pikat që përfshihen në këto dokumente.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark