14:09 - 02 Tetor 2022

Janë publikuar formacionet për ndeshjen Manchester City dhe Manchester United, e cila fillin prej orës 15:00.

‘Citizens’ do jenë nikoqir të ‘Djajve të Kuq’, në ndeshjen e xhiros së tetë në Premier Ligë.

Derbi i Mançesterit pritet të jetë interesant, duke parë formën e të dy ekipeve këtë edicion.

Më mirë e kanë filluar stinorin ekipi i Pep Guardiolës, por edhe ai i Erik Ten Hag janë këndellur.

Mbetet të shihet se si do përfundojë kjo kryendeshje e ligës angleze.

FORMACIONET ZYRTARE: