×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Publikohen pamjet kur ukrainasit sulmojnë me dronë kamikazë Rusinë, mbyllen tre aeroportet

  Insajderi
  26 November 2023 - 14:41

  Ukraina ka kryer një sulm me dron kamikazë në Rusi, që po konsiderohet si sulmi më i fuqishëm në muaj e fundit mbi Rusinë.

  Tre aeroportet ndërkombëtare të Moskës, Vnukovo, Domodedovo dhe Zhukovsky janë mbyllur dhe të gjitha fluturimet janë anuluar si pasojë e këtij sulmi, transmeton Telegrafi.

  Kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobyanin është ankuar për sulmin masiv mbi kryeqytetin e Rusisë.

  Sulmi vjen një ditë pas sulmit të fuqishëm të rusëve në Kiev, ku ushtarët e Vladimir Putinit përdorën dronët kamikazë derisa lufta në Ukrainë ka hyrë në muajin e 22-të.

  Në Tula, një dron kamikaz i ukrainasve goditi një ndërtesë dhe u përplas në tokë, ku si pasojë ndodhi një shpërthim shumë i fuqishëm

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark