16:55 - 15 Shtator 2021

Gjuajtja e Cristiano Ronaldos e “nokautoi” sigurimin gjatë nxemjeve para ndeshjes Young Boys – Manchester United.

Derisa ishte e pafat, vajza fatmirësisht nuk pësoi ndonjë dëmtim të rëndë, dhe eventualisht fitoi kujdes nga një prej futbollistëve më të mirë në histori.

Tash, janë publikuar pamje që tregojnë Ronaldon duke reaguar ndaj incidentit.

Një video në YouTube tregon 36-vjeçarin duke gjuajtur nga distanca, por topi kaloi transversalen dhe eventualisht përfundoi në kokën e sigurimit. 

VIDEO: