×
 • Sport
 • Euro 2020

  Publikohet formacioni zyrtar i “Euro 2020”, ai i ditës së djeshme ishte i rremë

  Insajderi
  13 July 2021 - 12:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Formacioni i Kampionatit Evropian, “Euro 2020” që dje qarkulloi në medie doli të jetë i rremë dhe UEFA sapo ka publikuar formacionin zyrtar të Kampionatit, shkruan Insporti.

  Në formacion e “rremë” figuronte edhe Granit Xhaka dhe kishte dizajnin e “Euro 2020”.

  Ky formacion u proklamua si “ZYRTAR” edhe nga gjigantë mediatik si NBC apo edhe Radio sportive, TalkSPORTS, mirëpo ishte totalisht falso.

  Një dizajner grafik i ashtuquajtur “Fredrik” ka aluduar se ai e ka publikuar me qëllim formacionin e “rremë” dhe mediat e shpërndanë dhe e cituan si “ZYRTARE”, pavarësisht që FIFA apo UEFA nuk e kishin publikuar ende një gjë të tillë.

  Formacioni zyrtar:

  https://www.facebook.com/EURO2020/videos/497825411314837

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark