14:37 - 25 Gusht 2022

Është publikuar fotografia e parë e Ibrahim Tatlises pas aksidentit që ka pësuar sot.

Sipas TRT Haber, artisti ka kënduar gjersa ishte i shtrirë në spitalin ku po trajtohet, transmeton Klankosova.tv.

Automjeti në të cilin ndodhej artisti Ibrahim Tatlises është përplasur me një kamion në Bodrum dhe më pas është përmbysur.

Minibusi, i cili po udhëtonte nga qendra e Bodrumit në drejtim të rrethit Yalıkavak, përfshirë Tatlises, dhe kamionçinë, i cili mësohej se lëvizte nga Yalikavak në qendër të Bodrumit, u përplasën në rrugën e rrëshqitshme për shkak të shiut të lehtë.

Ekipet e shëndetësisë, zjarrfikësve dhe policisë janë dërguar në vendngjarje me njoftimin e personave përreth.

Ekipet e kanë lidhur minibusin në të cilin ishte Tatlises, me litarë dhe e vendosën në rrugë me ndihmën e një vinçi. Më pas, këngëtari është transportuar në ambulancë për t’u dërguar në spital nga ekipet mjekësore.

Tatlises i cili u dërgua në spitalin Acibadem Bodrum, u dërgua në dhomën e urgjencës në një karrige me rrota.

Veç artistit, janë plagosur edhe disa persona.