×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Publikohet teksti në shqip i këngës fituese në Eurovision

  Insajderi
  14 May 2023 - 23:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Suedia zuri vendin e parë në “Eurovision 2023”.

  Ky shtet u përfaqësua nga Loreen me këngën “Tattoo” e cila u mirëprit nga të gjithë pjesëmarrësit.

  Për ata që duan ta dinë ky është kuptimi i këngës i përkthyer në shqip.

  Tatu (Loreen: Tatoo) – Kënga fituese e ‘Eurovision 2023

  Përktheu: Ridvan Bunjaku

  Nuk dua të shkoj
  Por, zemër, të dytë e dimë
  Se kjo s’është koha jonë
  Është koha të themi lamtumirë
  Deri në takimin tjetër
  Se ky nuk është fundi
  Do të vijë një ditë
  Kur do ta gjejmë rrugën tonë

  [Para-refreni]
  Violinat po luajnë dhe engjëjt po qajnë
  Kur të rreshtohen yjet, aty më ke

  [Refreni]
  Jo, s’më interesojnë të gjitha
  Se dëshiroj veç të më duan
  Dhe më intereson veç ti
  Më ngece si tatu

  Jo, s’e kam dert dhembjen
  Do të eci nëpër zjarr e nëpër shi
  Veç për të t’u afruar
  Më ngece si tatu

  [Strofa 2]
  Po rri lirshëm
  Po e ruaj qetësinë
  Ma ke zemrën në dorë
  Mos ma humb, miku im
  Veç atë e kam

  [Para-refreni]
  Dhe tash violinat po luajnë e engjëjt po qajnë
  Kur të rreshtohen yjet, aty më ke

  o, s’më interesojnë të gjitha
  Se dëshiroj veç të më duan
  Dhe më intereson veç ti
  Më ngece si tatu

  Jo, s’e kam dert dhembjen
  Do të eci nëpër zjarr e nëpër shi
  Veç për të t’u afruar
  Më ngece si tatu

  [Outro]
  Më intereson veç dashuria
  Oh oh oh
  Më intereson veç dashuria
  Më ngece si tatu.b

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark