×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Rama i propozoi draft statut të Asociacionit për Kosovën BE-së, deputeti i LVV-së: Thika pas shpine dhemb

  Insajderi
  08 June 2023 - 20:42

  Sot kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se ua ka propozuar Gjermanisë dhe Francës një draft të Asociacionit për Republikën e Kosovës. Ky veprim i Ramës duket se nuk i ka pëlqyer aspak deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli.

  Ky i fundit po e cilëson veprimin e Ramës si thikë pas shpine “Thika pas shpine dhemb, por Kosova do qëndroj në të drejtën e saj”, shkroi Dugolli në Facebook.

  Sipas tij, pavarësisht këtyre thikave, Kosova nuk do të dorëzohet.

  “Nuk do rrëzohet e as dorëzohet. Do jetoj fuqishëm”, ka thënë deputeti i LVV-së

  /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark