×
 • Sport
 • Sport

  Rama, rikthim me fitore

  Insajderi
  27 February 2016 - 19:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Është rikthyer në fushë Valdet Rama në fitoren e Munich 1860 përballë Fortuna Dusseldorf, por sërish skuadra e dytë bavareze gjendet në pozita jo të lakmueshme në Bundeliga 2 të Gjermanisë.

  Ndeshja është fituar me rezultatin 3-2 ndërsa mesfushori i kombëtares që ka vuajtur shumë dëmtimet në dy sezonet  e fundit, Valdet Rama ka hyrë në fushë në minutën e 81’.

  Edhe pse ka luajtur vetëm nëntë minuta dhe atëherë kur ndeshja ishte vendosur sërish ky rikthim shihet i rëndësishëm dhe Ramës i duhet një vrapim i gjatë deri në fund të sezonit nëse dëshiron të bëhet pjesë e kombëtares shqiptare në Francë.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark