×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Rama ua shkëput kontratat tri kompanive, kjo është arsyeja

  Insajderi
  12 September 2023 - 13:25

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, tha se kanë shkëputur kontratat me tri kompani, që ai i ka cilësuar si të papërgjegjshme.

  Sipas Ramës, këto kompani nuk i kanë respektuar kushtet e kontratave të nënshkruar, dhe nuk kanë dëshmuar profesionalizëm.

  Ai ka bërë me dije se të njëjtave do t’u konfiskohet sigurimi i ekzekuti9mit të punimeve që arrin vlerën 10 përqind të shumës së projektit.

  “Nuk do të tolererojmë papërgjegjësi dhe joseriozitet në projektet e Kryeqytetit. Kompanive që tilla do t’u konfiskojmë sigurimin e ekzekutimit të punimeve që arrin vlerën 10% të shumës së projektit. Do të vazhdojmë të sigurojmë cilësi e standard të ri të ndërtimit në rrugëtimin tonë të transformimit të Kryeqytetit”, thuhet në postimin e tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark