14:58 - 26 Nëntor 2021

Sergio Ramos është ende në pritje të debutimit me PSG, por duket se fundjava është mundësia reale për të zbritur në fushën ë lojës. Parizienët do të luajnë të dielën ndaj Saint-Etienne në shtëpi, në “Geoffroy-Guichard”.

Spanjolli ka lënë pas dëmtimin dhe pas katër muajsh, ish-Realit është tashmë i rikuperuar dhe prej tre javësh stërvitet pa probleme dhe sipas mediave franceze, Ramos është i gatshëm për të luajtur.

Nga transferimi i tij te PSG, spanjolli ishte sëbashku me skuadrën në “Etihad” në humbjen e francezve përballë Manchester City-t në Champions, por nuk mori asnjë minutë. Sergio Ramos është ende larg formës së tij fizike më të mirë, kjo ndikuar edhe nga fakti se ai nuk laun nga 5 maji, nga ndeshja Cheslea-Real Madrid, por aftësitë e tij nuk vendosen në diskutim dhe eksperienca e tij mund të jetë një bonus për të marrë minuta në këtë fundjavë. Sipas mediave franceze, nuk përjashtohet fakti, që Pochettino të luajë me një sistem ndryshe, me tre në mbrojtje dhe prezenca e Ramos mund ti japë një tjetër mentalitet skuadrës në këtë repart, sidomos pas mbrëmjes në Manchester, ku mbrojtja pariziene tregoj mangësi.