×
 • Lajme
 • Hulumtime/Analiza

  Raportimi i Insajderit | Shpëtim Zhegrova largohet nga posti i nënkryetarit në Vushtrri

  Insajderi
  14 May 2024 - 10:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dy javë pasi Gazeta Insajderi raportoi për nënkryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Shpëtim Zhegrova, për konfliktin e interesit, ku kompania e tij ka marrë leje për ndërtime, është larguar nga pozita që e mbante.

  Lajmi për dorëheqjen e Zhegrovës, e bëri të ditur kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi.

  Ai njoftoi se ka emëruar dikë tjetër në pozicionin e Zhegrovës.

  “Të nderuar qytetarë të Vushtrrisë,. Ju njoftoj se sot, me kërkesë të tij kam liruar nga pozita e nënkryetarit, z.Shpëtim Zhegrova, të cilin e falënderoj për bashkëpunimin dhe korrektësinë e treguar në detyrë përgjatë këtyre viteve si nënkryetar i Komunës së Vushtrrisë. Ndërsa, nënkryetare të Komunës së Vushtrrisë, nga sot kam emëruar, znj.Hava Rruka-Mlinaku, që deri tani ka ushtuar detyrën e drejtoreshës së Administratës”, ka shkruar Idrizi.

  Gazeta Insajderi kishte sjellur dëshmi se si kompania e Shpëtim Zhegrovës “Butrinti”, kishte marrë leje për ndërtime në qytetin e Vushtrrisë, edhe në kohën sa ai mbante pozitën e nënkryetarit të komunës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark