×
 • Sport
 • Sport

  I shënoi 2 gola Arsenalit- të nesërmen shkojë në shkollë

  Insajderi
  05 March 2016 - 10:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit,Marcus Rashford, i cili është kthyer në një senzacion në tre ndeshjet e fundit të Unitedit, pasi të dielen i shënoi dy gola Arsenalit të nesërmën në mëngjes shkoi në shkollën e tij publike në Manchester.

  Edhe pse një yll futbolli tashmë, Rashford nuk dëshironte të mungonte në shkollë.

  “Kur shkova të hënën në mëngjes në një nga koridoret e shkollës e pashë atë teksa luante bilardo me një nga shokët e tij”, deklaroi mësuesi kujdestar i Rashfordit, Aiden Maloney, shkruan The Daily Telegraph.

  Rashford është zbulimi më i fundit i Louis Van Gaal dhe shihet si një nga talentët më të mëdhenj të Unitedit dhe Anglisë. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark