×
 • Sport
 • Sport

  Rashica trullosi mbrojtësin grek të Liverpoolit

  Insajderi
  14 August 2021 - 19:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot po zhvillohet ndeshja mes Norwich Cityt dhe Liverpoolit në kuadër të xhiros së parë të Premier Ligës, shkruan Insporti.

  Ndryshe, titullar për Norwichin është ylli kosovar, Milot Rashica, i cili zhvillon ndeshjen e parë në Premierligë dhe anipse nuk arriti të linte shenjë me ndonjë gol, ai ‘trullosi’ mbrojtësin grek, Kostas Tsimikas me aftësitë e tij për driblim.

  Ndryshe, Anësori kosovar nënshkroi me Norwich City nga Werder Bremeni deri në vitin 2024.

  Rashica, i cili rrjedh nga klubi i Vushtrrisë, ishte pjese e Vitesses në Holandë gjatë viteve 2015-2018, para se të nënshkruante për Ëerder Bremenin.

  Kujtojmë se Norwich City në sezonin 2021/2022 do të luajë në elitën e futbollit anglez, pasi në edicionin e kaluar e fitoi ligën e dytë në sistemin anglez të futbollit – Championship. /Insporti.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark