×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagimi i ashpër i deputetit të Kosovës ndaj Mogherinit

  Insajderi
  21 November 2018 - 19:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputeti i Alternativës, Ilir Deda në një postim në rrjetin social facebook ka reaguar pasi Federica Mogherini kërkoi që taksa e vendosur nga Kosova të tërhiqet.

  Deda në postimin e tij ka drejtuar disa akuza karshi përfaqësueses së lartë të BE-së.

  “Mogherini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe thotë që është në kundërshtim me “frymën” e MSA-së? Eh po ne, dhe jo vetëm ne në Kosovë, qe 5 muaj po kërkojmë që Mogherini të prononcohet kundër ndarjes së Kosovës; të reagojë kundër Serbisë që po punon në mënyrë agresive kundër Kosovës duke e shkelur “frymën” e normalizimit të marrëdhënieve; dhe po, po kërkojmë që BE t’i përmbushë obligimet e saj ndaj Kosovës”, ka shkruar Deda në facebook.

  Madje sipas tij, Mogherinit i ka humbur kredibilitet.

  “Çuditërisht ajo vetëm ka heshtë, mos të them që i ka injoruar këto kërkesa. Kështu e ke kur znj. Mogherini e humbë kredibilitetin”, përfundon postimi i Ilir Dedës. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark