23:08 - 28 Maj 2022

Benzema ka shënuar gol për Realin në minutat e fundit të pjesë së pare ndal Liverpoolit, por që goli u anulua me VAR.

Legjenda e Man United, Rio Ferdinand mendo se goli ishte i rregullt dhe nuk kishte pozitë jashtë loje, shkruan Periskopi.

Madje ai thotë se gjyqtari gaboi dhe duhet të shpjegohet kjo zyrtarisht.

“Jam i hutuar, të gjithë po shikojmë njëri-tjetrin pse u anulua goli i Benzemas. Ne kemi nevojë për një referencë zyrtare për të shpjeguar”