20:37 - 03 Mars 2019

KF Prishtina iu është përgjigjur akuzave të KF Llapi dhe KF Feronikelit, duke i quajtur shpifje të udhëheqësve të drejtuesve të këtyre dy klubeve.

Sipas KF Llapi dhe KF Feronikeli klubi më i trofeshëm në futbollin kosovar, Prishtina,  ka pranuar një premi nga Federata e Futbollit të Kosovës prej 38 mijë euro, një ditë para derbit që u zhvillua të dielen, shkruan Insporti.com.