×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Reagon Qipro pas tensioneve në veri

  Insajderi
  27 May 2023 - 13:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas ngjarjeve të djeshme në veri ka reaguar edhe Ministria e Punëve të Jashtme e Qipros duke thënë se ka burim për shqetësim të madh.

  Përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare të tyre në “Twitter”, Qipro ka thënë se ka pasur “përleshje mes policisë dhe serbëve në veri të Kosovës” duke ia lënë fajin Prishtinës.

  Përplasjet ndërmjet policisë dhe serbëve etnikë në veri të Kosovës, të shkaktuara nga përpjekjet e Prishtinës për të hyrë me forcë në ndërtesat komunale, janë një burim shqetësimi të madh”, thuhet në reagimin e tyre.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark