×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi e kërkon portierin e Chelseas

  Insajderi
  24 February 2016 - 16:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e madhe spanjolle, Real Madrid, po mendon të transferojë portierin belg të Chelseas, Thibaut Courtois, si alternativë në rast të pamundësisë së transferimit të David De Gea-s.

  Me marrjen e drejtimit të Manchester United nga Jose Mourinho, prioriteti i Real Madridit tash e një vit, David De Gea mund të zgjasë qëndrimin e tij tek ‘djajtë e kuq’ edhe për stinoret e ardhshme.

  Portieri belg i Chelseat ka një kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2018 me blutë e Londrës ndërsa vendimi i tij do të varet nga planet që ka klubi londinez për stinorin e ardhshëm.

  Real Madridi momentalisht ka dy portier në dispozicion për ekipin e parë, Keylor Navasin dhe Kiko Casillan.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark